Megmenekül a bonyhai Bethlen-kastély

2010. október 01., címkék: erdélyi egyházkerület, marosi egyházmegye, Határon túl

A Bethlen család visszaszolgáltatott bonyhai ingatlanának új rendeltetéséről egy éven belül dönt az Erdélyi Református Egyházkerület.

Fiatalodó közösség, megmerevedő egyház – interjú Ötvös József lelkésszel

2010. szeptember 13., címkék: ötvös józsef, marosi egyházmegye, erdélyi egyházkerület, interjú, Határon túl

„Az új egyházak a kisebb közösségek körében képesek a közvetlen hangot megtalálni, ami a nagy egyházakban már nem lehetséges. Viszont ha nekik is nő a közösségük, ugyancsak személytelenebb lesz a kapcsolatrendszerük. Márpedig az emberek igénylik a személyes kapcsolatot.”

Templomépítés után belső építkezés

2010. augusztus 02., címkék: Határon túl, templomszentelés, marosi egyházmegye

Miközben Erdély-szerte folyamatosan apad a hívek száma, Maroskeresztúron a második református templomot szentelték fel.